Yeni Tarifler
Ana Sayfa / MAKALELER / Kurban Eti Nasıl Tüketilmeli ?

Kurban Eti Nasıl Tüketilmeli ?

Kurban Eti Nasıl Tüketilmeli

Kurban bayramın vazgeçilmezleri tatlılar, bayram şekerleri, pastalar, börekler ve her öğünün baş tacı kurban etleri yer alıyor. Kurban bayramı genellikle çoğu kişi tarafında fazla kaçırılan etler nedeniyle sağlığı olumsuz etkilemektedir. Sağlık sorunlarıyla karşılaşmamak için bayramda ikram edilen kurban etlerinin yanında tatlılara da dikkat edilmesi gerekiyor. Kurban eti tüketiminde aşırıya kaçamamanın yanında tüketilen etlerin ne kadar, nasıl, ne ile tüketileceğinin bilinmesi, etin sağlıklı bir şekilde hazırlanmış olması, saklanması, pişirilmesi oldukça önemlidir.

Sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamak istiyorsanız et tüketimde kendinize sınırlamalar koymalısınız. Aslında sağlığa faydalı olan etin içerindeki yüksek miktarda doymuş yağ, kanda bulunan kolesterol seviyesinin yükselmesine neden olur. Kolesterol, damarlarda sertlik meydana getirerek kalp ve damar hastalıklarına davetiye çıkaracaktır. “Peki, et tüketiminde yetişkin bir birey için konulan sınır nedir?” Bu bayram en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor.

Uzmanlara göre normal şartlarda bir yetişinin günlük kırmızı et gereksinimi 90-120gramdır. Ayrıca kalp damar hastalıklarına sahip olan bireylerin et tüketirken dikkat etmesi gereken hususların başında yağsız et tüketimi geliyor. Etin pişirme şekli de oldukça önemli. Besin değerlerini kaybetmeden sağlıklı bir şekilde et tüketmek isteyenler haşlama ve ızgarayı tercih ediyorlar. Etin direk ateşte pişirilmesi de tüketiciler acısında oldukça zararlı.

Yazar -- >> selime aydın

Avatar
Yemek yapmayı sevdiğim kadar tariflerini de paylaşmayı seviyorum

Bu Tariflere Bakmaya Nedersin..

Turşu Yapımının Olmazsa Olmazları

Turşu Yapımının Olmazsa Olmazları

Tuzun Önemi Homeros’un ‘tanrısal nesne’ olarak nitelediği tuzu, Tuz/însanhğın Tuzlu Tarihi kitabının yazarı Mark Kurlansky ...

Kurban Eti Saklanırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Kurban Eti Saklanırken Nelere Dikkat Edilmeli Kurban Kesimi gerçekleştirildikten sonra yağlarından tamamen ayrılan kurban etleri ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Spam Koruması ( Buna Mecburuz ) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.